0535 851 66 47 info@ilkertesisat.com

Telefon Numaramız

0535 851 66 47

E-Posta Adresimiz

info@ilkertesisat.com
Robot ile Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Robot ile Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Kombinin bakımı ise filtre temizliğini yaparak sağlanabilir. Ancak kombi bakımını tam anlamı ile yapabilmek için kombinin yanma hazinesini hava ve nemli bir bez ile silerek gerçekleştirmek önemlidir. Kombi bakımını her yıl mutlaka yaptırmalı ve bu sayede petek temizliği ile birlikte ısınmaya daha verimli daha etkili bir strateji oluşturmuş olabiliriz.

Radyatörlerin iç kısmında oluşan tıkanıklığı gidermek için ilaçlı ve makine sistemi sayesinde oluşan balçık ve çamurlaşmış suyun tazelenerek pis suyun tesisat üzerinden dışarıya tahliye edilmesi sağlanır. Üstelik bu işlem sayesinde ortam kirlenmesi önlenerek işlem son derece hijyene uygun olarak yapılır. Radyatör temizleme işlemlerini periyodik olarak iki senede bir kez yaptırarak hem daha az yakıt sarf edilmiş, Hemde peteklerin daha uzun yıllar verimli çalışması sağlanacaktır. İstanbul petek temizleme hizmetlerimiz kış aylarında istenilen derecede ısınmayan kalorifer ve kombi cihazlarının bakımlarını yapmak süreti ile en yüksek ısıyı almanızı sağlamaktır.

Yüksek derecede kombi derecesini yükselterek peteklerden istenilen ısıyı almak mümkün olmadığından Kalorifer petek temizliği hizmetinden yararlanarak sorunun çözümü için adım atmak en doğru karar olacaktır.

Peki Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Kombiyi düşük derecede çalıştırarak ortamın ideal ısısını bulabilirsiniz.
Kalorifer peteklerinde oluşabilecek söz konusu tıkanma giderilerek hepsinin eşit ısıda olmasını sağlar.
Doğalgaz faturalarınızda gözle görülür düşüş görülür.
Yapılacak temizlik sayesinde kombinin ömrü uzar.
Temizlik sırasında kullanılan ilaç, peteklerin içinde pas oluşumunu engeller.

Kombi Bakımı Ve Petek Bakımı

Verimi Düşen Kombi Daha Fazla Doğalgaz Tüketir Ve Evinizi Daha Azca Isıtır. Bunlar Da Size Soğuk Algınlığı Ve Kabarık Doğalgaz Faturaları Olarak Geri Basar. Kombi Bakımı Ve Petek Bakımı Için; Kombinizin Ve Tesisatınızın Sağlıklı Çalışıp Uzun Ömürlü Olması Için Düzenli Olarak Bakım Yaptırmalısınız. Bakımı Yapmış Oldurulmayan Kombi Ve Döşemin Verimi Düşer Ve Ömrü Kısalır. Kombi Alırken Mutlaka Kullanma Kılavuzlarını Saklayınız.

Bunlar Da Size Soğuk Algınlığı Ve Kabarık Doğalgaz Faturaları Olarak Geri Rotatif. Uzun Sure Çalıştırılmayan Kombi Ve Döşem Çalıştırılmadan Önce Ne Olursa Olsun Bakımının Yapılması Ve Parçaların Görevlerini Yerine Getirdiğinden Emin Olunması Gerekir. Kombinizin Ve Döşeminizin Sağlıklı Çalışıp Uzun Ömürlü Olması İçin Tertipli Olarak Bakım Yapmış Oldurmalısınız. Bakımı Yapmış Oldurulmayan Kombi Ve Döşemin Verimi Düşer Ve Ömrü Kısalır. Verimi Düşen Kombi Daha Fazla Doğalgaz Tüketir Ve Evinizi Daha Az Isıtır.

Kombi Bakımında Dikkat Edilecek Hususlardan Bazıları Şunlardır:

1. Aşırı Kirlenen Ve Hasar Gören Döşem Parçaları Kombinizin Ömrünü Kısaltır, Doğalgaz Tüketimini Arttırır. Kombi Aletinin İçindeki Isı İleten Parçaların Toz Ve Kirle Kaplanmadığından Emin Olunur.
2. Kombi Aletinin Tüm Elektrik Aksamı Denetim Edilir.
3. Isı Sensörleri Kontrol Edilir Ve Bacanın Açık Olduğundan Kesin Olunur.
4. Kombi Su Seviyesi Ve Bu Seviyenin Tutarlılık Seviyesi Kontrol Edilir.
5. Özellikle Tesisat Suyu Değiştirildikten Sonrasında Tesisat Içinde Kalan Hava Alınır.
6. Kombinin Su Hattında Bulunan Kir Filtresi Denetim Edilir. Eskiyen Veya Aşırı Kirlenen Filtrelerin Değiltirilmesi Gerekir. Aksi Halde Kombi Döşemınızdaki Kirli Su Oranı Artar Ve Isı Transferi Yavaşlar. Bu Konum Doğalgaz Faturanıza Yansır.
7. Kalorifer Peteklerinin Bakıma Ihtiyacı Vardır. Konbi Peteklerinin Iç Ve Dış Temizliği Isı Iletimini Büyük Ölçüde Arttırarak Daha Azca Doğalgaz Tüketmenizi Sağlar. Konbi Peteklerinin Konvektörleri Genellikle Ulaşılması Güç Yerlerde Odukları Için Kir Tutmaya Müsaittirler. Özellikle Ilk Çalıştırmada Gelen Kokuyla Anlaşılan Konvektördeki Kir Birikmesi Evinizin Ve Iş Yerinizin Hijyeni Için Çekince Oluşturabilir.

Kombi Bakımını Yapmış Oldurdığınız Takdirde Eski Kombinizin Verimi Artar. Yeni Kombinizin De Ömrü Uzar. Kombi Arızalar Kış Mevsiminin En Soğuk Dönemlerinde Doğalgaz Faturanıza Yansımaz. Bakımı Yapmış Oldurılan Kombiler Devamlı Arızalanmıyacağı Için Size Beklenmedik Masraf Çıkarmazlar. Sonuç Olarak Daha Azca Doğalgaz Faturası Ödeyerek Daha Çok Isınırsınız.

Petek Temizliği

Doğalgaz Faturanıza Yüksek Meblağlar Ödemek Yerine Petek Temizliği Için Bütçe Ayırarak Isınma Probleminize Kalıcı Çözüm Sağlayabilirsiniz.

Petek Temizleme Hizmeti Özel Cihazlar Ile Kolayca Yapılmaktadır. Kimyasal Maddeler Ve Özel Cihazlar Ile Etraf Kirletilmeden Peteklerde Bulunan Ve Isınmayı Zorlaştıran Çamur Ve Kireç Artıkları Tamamen Temizlenmektedir. Bu Hizmet Ile Tüm Kış Boyunca Daha Az Doğalgaz Faturası Öder Ve Daha Fazla Isınırsınız.

Sosyal Medya'da Paylaş:
HEMEN ARAWhatsapp